Add Your Heading Teasdasdxt Here

Automobilio salono oro filtras: viskas, ką reikia apie jį žinoti

Šiuolaikiniuose automobiliuose salono oro filtras nieko nestebina. Jo įtaka sveikatai yra labai didelė ir tai tik vienas jo privalumas. Oro salono filtras yra svarbus bet kurios transporto priemonės šildymo ir aušinimo sistemos komponentas. Jis padeda apsaugoti keleivius nuo teršalų, esančių ore, kuriuo jie kvėpuoja. Salono filtras yra gana jaunas automobilių įrangos komponentas ir buvo pradėtas montuoti į daugelį automobilių tik nuo 1980-ųjų vidurio. Daugiau nei 90 proc. naujų automobilių ir sunkvežimių turi įmontuotus salono filtrus.

Automobilio salono oro filtras

Aukščiausia kokybė

Pati pažangiausia įrangą rinkoje. Šiuo metu naudojame itin aukštos kokybės vokiečių gamybos Beissbarth stendus.

Suteikiame garantiją

Automobilių remonto darbams suteikiame garantiją, taigi garantinius gedimus šaliname nemokamai.

Greitas aptarnavimas

Auto-help automobilių servisas yra pasiruošęs Jus priimti ir palankiu laiku atlikti Haldex remontą kada pageidaujate.

Ilgametė patirtis

Mūsų kvalifikuoti specialistai turi daugiau kaip 20 metų patirties automobilių remonte ir įvairiuose jų tvarkymo darbuose.

Kas yra automobilio salono oro filtras ir jo funkcijos

Daugumoje transporto priemonių salono oro filtras yra atsakingas už oro, patenkančio į transporto priemonės saloną per šildymo ir oro kondicionavimo sistemą, filtravimą. Salono filtras neleidžia kvapams, dulkėms, žiedadulkėms, lapams ir kitiems teršalams bei nešvarumams patekti į saloną. Užterštas salono oro filtras tiesiogiai veikia jūsų automobilio salono oro kokybę, todėl salono oro filtras yra svarbus palaikyti švarų ir šviežią orą automobilio viduje, kad jūs ir keleiviai galėtumėte lengvai kvėpuoti ir tai įvertinsite visus metus, bet ypač pavasarį, kai ore yra daug žiedadulkių, kurios gali sukelti alergiją. Senesniuose automobiliuose nebuvo naudojami salono filtrai, todėl lapai ventiliacinėse grotelėse buvo pakankamai dažnas reiškinys. Oro masė su kitais teršalais patekdavo į vidų, o tokiu oru kvėpuodavo vairuotojas ir keleiviai.

Tačiau į salono vidų patenkančio oro filtravimas turi ir daugiau privalumų. Jis apsaugo nuo užteršimo ventiliacinius kanalus, kuriuose gali plisti pelėsiai, grybeliai, bakterijos ir kiti kenksmingi mikroorganizmai. Tai yra ypač svarbu automobiliuose su oro kondicionavimo sistema. Kondicionieriaus garintuvas yra ideali buveinė patogeniniams mikroorganizmams. Jei į vidų pateks švarus oras, patogenų plitimo rizika bus gerokai mažesnė. Salono filtras leidžia palaikyti švarą ant garintuvo.

Automobilių salono oro filtrų sandara ir rūšys

Salono oro filtras yra sulankstytas filtruojantis elementas, panašus į variklio oro filtrą, ir jis atlieka panašią funkciją, bet tik automobilio salonui. Jis pagamintas iš standesnio rėmo ir kelių plisuoto popieriaus arba medvilnės audinio sluoksnių. Pirmasis sluoksnis sulaiko didžiausius teršalus. Antrą sluoksnį sudaro tankus pluoštas, kuris gali sulaikyti suodžius, bakterijas arba grybelių sporas. Trečiasis sluoksnis suteikia filtrui standumo ir apsaugo nuo atsitiktinio plyšimo. Papildomai salono filtrai gali turėti sluoksnį, pripildytą aktyviąja anglimi. Paprasti popieriniai salono filtrai užtikrina tik pagrindinę apsaugą nuo dulkių bei žiedadulkių ir turi svarbų trūkumą – nėra atsparūs drėgmei. Dėl šios priežasties verta rinktis filtrą, kuriame filtruojantis sluoksnis yra pagamintas iš didelio tankio higroskopinio mikropluošto.

Šiuo metu gaminami salono filtrai sugeba gerokai daugiau. Jie sulaiko ne tik santykinai stambias frakcijas, bet ir žiedadulkes, smogą, nemalonius kvapus ar išmetamąsias dujas. Šių teršalų absorbcija leidžia keleiviams kvėpuoti švariu, grynu oru. Tai labai svarbu, nes automobilių be salono filtro viduje kaupiasi kenksmingos medžiagos, o tai reiškia, kad oras viduje yra prastesnės kokybės, palyginti su oru išorėje.

Automobilio salono oro filtrų sandara ir rūšys

Yra trys salonų filtrų rūšys: nuo dulkių, nuo dulkių ir kvapų bei antibakteriniai (anti-alerginiai):

 • Paprasčiausi salono filtrai gali sulaikyti teršalus iki 0.3 mikronų dydžio – tai gali būti žiedadulkės, pelėsių sporos, net išmetimo suodžius ir dūmus. Dauguma standartinių salono filtrų sulaiko 100 proc. visų teršalų, kurie yra 3 mikronų ir daugiau dydžio, ir nuo 95 proc. iki 99 proc., kurie yra nuo 1 iki 3 mikronų dydžio.
 • Filtrai, kurie papildomai sulaiko kvapus – turi papildomą aktyvios anglies sluoksnį. Aktyvintos anglies mikroporos absorbuoja dideles nuodingų dujų molekules iš oro: azoto dioksidą, lengvuosius angliavandenilius (metaną, propaną, butaną), aromatinius angliavandenilius ir alkoholio garus (tiek metilą, tiek izopropilą). Ir jei kyla klausimas, kurį salono filtrą geriau pirkti, reikia rinktis anglies. Aktyvintoji anglis nėra rinkodaros apgaulė, bet veikiantis dalykas, kai kalbama apie žinomų kompanijų aukštos kokybės filtrus. Taip, jis nesulaiko anglies monoksido ir kitų kenksmingų medžiagų, kurių molekulės yra mažos. Tačiau norint kovoti su jais, daugelis šiuolaikinių automobilių turi oro kokybės jutiklius, kurie automatiškai valdo cirkuliacijos sklendę.
 • Daugumoje vėlyvų modelių transporto priemonių yra antibakteriniai salono oro filtrai, sulaikantys ore esančias medžiagas, dėl kurių važiavimas automobilyje gali būti mažiau malonus, ypač jei kenčiate nuo alergijos, astmos ar kitų sveikatos sutrikimų.
 • Profesionalus salono oro filtrų parinkimas ir keitimas

  Susisiekite su mūsų kvalifikuotų meistrų komanda jau šiandien ir mes parinksime Jūsų automobiliui salono oro filtrą, pateiksime Jums geriausią pasiūlymą bei kainą pačio filtro ir jo keitimui.

  Kokį salono filtrą pasirinkti – paprastą, su anglimi ar antibakterinį?

  Tamsiai pilka filtro spalva nebūtinai reiškia stiprų jo užterštumą. Tokia spalva dažniausiai pasižymi anglies filtrai. Aktyviąja anglimi praturtintas sluoksnis, visų pirma, yra rekomenduojamas alergiškiems žmonėms ir keliaujantiems su mažais vaikais, tačiau jis palankiai veikia visų keleivių sveikatą. Anglies filtrų trūkumas yra palyginti gana aukšta kaina – jis gali kainuoti net dvigubai daugiau nei klasikinis.

  Kada verta mokėti daugiau? Visų pirma, jei dažnai stovite kamščiuose, važinėjate dažniausiai mieste arba gyvenate regione, kuriame yra aukštas užterštumas smogu. Filtrą su anglies sluoksniu taip pat verta pirkti, jei gyvename apylinkėse, kuriose dažnai atsiranda nemalonių kvapų, pvz., iš laukų arba netoliese esančių gamyklų. O jei automobiliu dažniau važinėjate automagistralėmis ir neintensyvaus eismo keliais, paprastas salono filtras taip pat puikiai atliks savo darbą.

  COVID-19 atkreipė dėmesį ne tik į salono filtrų svarbą, bet ir į naujos aukščiausios kartos filtrų, sukurtų neutralizuoti mikrobus ir bakterijas, prieinamumą. Iki COVID-19 daugelis vartotojų net nežinojo, kad jų transporto priemonėse įrengti salono filtrai. Dabar labiau suprantama, kaip tinkamo tipo filtras gali padėti geriau apsaugoti jų sveikatą. Gamintojai pristatė unikalią aukščiausios kokybės filtravimo technologiją, kuri neutralizuoja daugiau nei 99% mikrobų ir bakterijų, padeda išvengti pelėsių, naikina kvapus ir skatina transporto priemonės oro kondicionavimo sistemos efektyvumą bei patikimumą. Laboratoriniais tyrimais įrodyta, kad nauji salono filtrai naudoja antibakterinę technologiją, kuri užtikrina efektyviausią filtravimą. Šiuos filtrus dabar plačiai galima įsigyti iš pirmaujančių automobilių dalių ir paslaugų teikėjų.

  Kada reikia keisti salono oro filtrą

  Nesvarbu, ar esate už vairo, ar važiuojate kaip keleivis transporto priemonėje, nusipelnėte sveiko, švaraus oro, kuriuo galėtumėte kvėpuoti. Geriausias būdas įsitikinti, ar oras yra švarus, yra keisti salono oro filtrą taip dažnai, kaip rekomenduoja automobilio gamintojas.

  Kaip ir bet kuris kuro, oro ar alyvos filtras, salono filtrai ilgainiui užsikemša. Kai tai įvyksta, filtras gali pradėti trukdyti oro srautui ir salono vėdinimui, todėl gali atsirasti pelėsis, atsirasti nemalonus kvapas ir padidėti bakterijų, alergenų ir kitų teršalų buvimas. Priklausomai nuo to, kiek važiuojate, automobilio markės, modelio ir metų, salono filtrą gali tekti keisti kartą per metus arba, labiau tikėtina, kas 20 000–30 000 kilometrų. Atminkite, kad rizikuojate jūsų sveikata, todėl būtinai patikrinkite filtrą bent kartą per šešis mėnesius. Anglies filtrą turėtumėte pakeisti bent kartą per metus, neatsižvelgiant į ridą.

  Dėl sunkių eismo sąlygų žiemos metu ir pelėsių atsiradimo rizikos salono filtras dažniausiai yra keičiamas pavasarį. Verta tai padaryti atliekant kondicionavimo sistemos valymą nuo grybelių ir jos aptarnavimo metu. Tokiu būdu automobilis yra idealiai paruošiamas vasarai ir kovai su karščiais. Taip pat verta nepamiršti reguliariai įjungti kondicionavimo sistemą žiemos metu – ji ne tik šaldo, bet ir pašalina drėgmę iš oro, todėl padės kovojant su stiklų rasojimu. Ją įjungus kondicionieriaus elementai bus sutepti alyva, esančia šaldančioje medžiagoje. Ilgai nenaudojamas kondicionieriaus kompresorius gali užsikirsti vėl jį įjungus.

  Jei daug važiuojate labai užterštose vietose arba žvyrkeliais, salono oro filtrą turėtumėte keisti dažniau. Alergiški žmonės ir tie, kurie serga astma ar turi kitų kvėpavimo takų problemų, norėdami užtikrinti gerą oro kokybę ir sumažinti alergijos simptomus, turėtų pakeisti filtrą du kartus per metus, keičiantis sezonui.

  Užsikimšusio oro filtro simptomai

  Užsikimšusio oro filtro simptomai
  Užsikimšęs, nešvarus oro filtras gali sukelti kitų problemų tiek jums, tiek jūsų automobiliui. Jei pastebėsite vieną ar kelis iš žemiau išvardintų požymių, labai tikėtina, kad laikas kuo greičiau pakeisti salono oro filtrą:
  • Sveikatos pablogėjimas, nes teršalai gali judėti oru ir sukelti alergines reakcijas ar kvėpavimo sutrikimus. Nešvarus filtras negali tinkamai atlikti savo darbo ir išfiltruoti teršalų, todėl svarbu dažnai keisti automobilio filtrą.
  • Sumažėjęs oro srautas, kai įjungtas oro kondicionierius. Jei pastebėsite, kad oro srautas yra silpnas, net ir tada, kai šilumos, vėdinimo ar oro kondicionavimo režimas nustatytas maksimaliai, tai gali reikšti, kad salono oro filtras užsikimšęs.
  • Automobilio oro kondicionierius, tiek šildymas, tiek vėdinimas neveikia taip efektyviai. Negalima nei tinkamai pašildyti automobilio salono, nei atvėsinti. Dėl to jūsų automobilio šildymo ir aušinimo sistema turi veikti smarkiau, todėl gali perdegti ventiliatoriaus variklis.
  • Nemalonus drėgmės ir pelėsių kvapas automobilio viduje. Ši problema dažniausiai pasireiškia rudenį ar pavasarį, kuomet padidėja oro drėgmė. Būdingas pelėsių ir drėgmės kvapas taip pat gali nurodyti, kad būtina išvalyti ir pašalinti grybelius nuo kondicionieriaus garintuvo.
  • Neįprastas švilpimo garsas arba apskritai per didelis triukšmas, kai įjungtas oro kondicionierius.
  • Sunkumai norint pašalinti drėgmę nuo priekinio stiklo. Jei drėgnomis oro sąlygomis priekinis stiklas aprasoja ir sunkiai nusivalo, taip gali būti dėl sumažėjusio oro srauto per purviną žiedadulkių filtrą.

  Kur pakeisti salono oro filtrą?

  Daugumoje automobilių salono oro filtras yra už daiktadėžės. Galite patys prieiti prie jo, atsukę daiktadėžės tvirtinimo varžtus ir ją nuėmę. Tačiau jei jūsų salono oro filtras yra po prietaisų konsole arba po variklio gaubtu, jis gali būti ne taip lengvai pasiekiamas.

  Jei planuojate jį pakeisti patys, apsvarstykite galimybę įsigyti pakaitinį filtrą mūsų automobilių dalių parduotuvėje www.auto-help.eu, kad sutaupytumėte pinigų. Tačiau jeigu to padaryti negalite arba nenorite patys, www.auto-help.lt autoserviso patyrusi aukštos kvalifikacijos specialistų komanda darbus atliks už jus kruopščiai bei atsakingai.

  Atliktiems darbams suteikiame garantiją.

  Profesionalus salono oro filtrų parinkimas ir keitimas

  Susisiekite su mūsų kvalifikuotų meistrų komanda jau šiandien ir mes parinksime Jūsų automobiliui salono oro filtrą, pateiksime Jums geriausią pasiūlymą bei kainą pačio filtro ir jo keitimui.

  ATSILIEPIMAI

  Puikiai atliktas darbas, ačiū auto-help komandai.

  Julius

  Greitas aptarnavimas ir šauni konsultacija, rekomenduoju!

  Martynas

  Kartu su savo Volvo dėkojam vyrams :). 

  Arūnas

  Važiuoklė sutvarkyta, kaina nesikandžioja. 

  Nikita

  Super komanda, pabendravom, mašina sutvarkyta.

  Česlovas

  Dėkoju už kokybišką aptarnavimą ir greitus sprendimus.

  Markas

  Jau trečius metus varau savo ir žmonos mašinas čia, neteko nusivilti.

  Lukas

  Auto-help eilinį kartą išgelbėja ir sutvarko automobilį per trumpą laiko tarpą.

  Jūratė