Ratų suvedimas ir kompiuterinė geometrijos patikra

Viena iš problemų, kuri gana greitai gali paveikti automobilį ir kenkti saugiam vairavimui, yra neteisingas ratų suvedimas dar vadinamas kompiuterine ratų geometrija. Kreipkitės ir suteiksime geriausią pasiūlymą.

ratų suvedimas

Aukščiausia kokybė

Pati pažangiausia įrangą rinkoje. Šiuo metu naudojame itin aukštos kokybės vokiečių gamybos Beissbarth stendus.

Suteikiame garantiją

Automobilių remonto darbams suteikiame garantiją, taigi garantinius gedimus šaliname nemokamai.

Greitas aptarnavimas

Auto-help automobilių servisas yra pasiruošęs Jus priimti ir palankiu laiku sutvarkyti Jūsų mašiną už gerą kainą.

Ilgametė patirtis

Mūsų kvalifikuoti specialistai turi daugiau kaip 20 metų patirties automobilių remonte ir įvairiuose jų tvarkymo darbuose.

Kas yra ratų suvedimas?

Jūsų automobilis yra sudėtinga tarpusavyje veikiančių dalių sistema. Kai viena iš šių dalių yra pažeista, tai tik laiko klausimas, kol bus paveiktos kitos prijungtos automobilio dalys. Ratų suvedimas turi įtakos Jūsų automobilio pakabai ir padangų „sveikatai“.

Ratų suvedimas yra transporto priemonės pakabos – sistemos, jungiančios transporto priemonę su ratais, sureguliavimas. Tai nėra pačių ratų ar padangų reguliavimas. Svarbiausias ratų suvedimo tikslas yra padangų kampų reguliavimas, o tai turi įtakos jų kontaktui su keliu.

Atlikdamas ratų suvedimą, mechanikas daugiausia rūpinasi trimis dalykais:

  • Rato išvirtimas žiūrint iš priekio – tai padangos kampas į vidų arba į išorę, žiūrint iš priekio. Per didelis įlinkis į vidų arba į išorę, dar vadinamas neigiamu ar teigiamu kampu, rodo netinkamą išlyginimą ir jį reikės sureguliuoti. Nusidėvėję guoliai, sujungimai ir kitos rato pakabos dalys taip pat gali prisidėti prie iškrypimo poslinkio.
  • Rato išvirtimas žiūrint iš viršaus  – žiūrima į tai kiek padangos pasisuka į vidų arba į išorę, žiūrint iš viršaus. Norėdami tai suprasti, pažvelkite į savo kojas. Jei Jūsų pirštai pasvirę į vidų ar į išorę, turite sulyginti pirštus. Lygiai tas pats su padangomis.
  • Išilginis ašies pasvirimo kampas sukantis ratams – padeda subalansuoti vairavimą, stabilumą ir posūkius. Jei turite teigiamą pasvirimo kampą, vairo ašis pakryps vairuotojo link. Neigiamas reiškia, kad vairavimo ašis pasvirusi transporto priemonės priekio link.

Kas lemia netinkamą ratų suvedimą?

Dažna transporto priemonės ratų išstūmimo priežastis yra staigus smūgis, kai jie į ką nors atsitrenkia važiuojant pakankamai dideliu greičiu.

Automobilio įvažiavimai į duobes, atsitrenkimas į šulinėlius be dangčių gali rimtai pakenkti Jūsų automobilio pakabai, ratų suvedimui ir balansavimui bei smarkiai pakenkti Jūsų transporto priemonės degalų efektyvumui, o dar svarbiau – saugumui.

Maži susidūrimai ir atsitrenkimas į kelkraštį taip pat gali išvesti automobilį iš rikiuotės, tačiau kadangi matomų pažeidimų yra mažai, vairuotojai linkę į juos nekreipti dėmesio ir vengti ratų suvedimo kainos bei papildomų išlaidų.

ratų suvedimas kaina

Reikalingas profesionalus ratų suvedimas?

Susisiekite su mūsų kvalifikuotų meistrų komanda jau šiandien ir pateiksime Jums geriausią pasiūlymą ratų suvedimui ir kompiuterinei geometrijai.

Netinkamo ratų suvedimo simptomai

Be padangų nusidėvėjimo, svarbiausia priežastis, kodėl ratų suvedimas yra svarbus saugiam vairavimui, yra būtinybė sumažinti transporto priemonės pakabos komponentų įtempimus bei pagerinti transporto priemonės valdymą.

Jei įtariate, kad jums gali tekti atlikti ratų suvedimą, pateikiame keletą požymių ir simptomų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį:

  • Automobilį važiuojant traukia į bet kurią pusę – norėdami patikrinti, ar turite suvedimo problemų, nuvažiuokite į lygią automobilių stovėjimo aikštelę arba važiuokite laisva gatve ir atkreipkite dėmesį į tai, kaip reaguoja Jūsų vairas, ar krypsta į kurią nors pusę.
  • Vibruojantis vairas – dar vienas ženklas, kad Jūsų ratų suvedimas gali būti neteisingas, yra tai, kad Jūsų vairas vibruoja labiau nei būtų įprasta vairuojant lygiu keliu. Tai gali neigiamai paveikti padangų nusidėvėjimą ir lemti padangos nuleidimą, jei tai nebus greitai išspręsta. Taip pat gali kilti su stabdymu susijusių problemų.
  • Netolygus padangų nusidėvėjimas – padangų suvedimas daro didelę įtaką padangų nusidėvėjimui ir būklei. Matosi, jog padangų nusidėvėjimas nėra tolygus arba viena padanga yra labiau nusidėvėjusi nei kitos. Viena iš dažniausių padangų susidėvėjimo priežasčių yra sklandaus sukimosi trūkumas. Nelygi padanga sukuria kitus susidėvėjimo modelius, pvz., per didelį vidinio ir (arba) išorinio krašto nusidėvėjimą.
kompiuterinė ratų geometrija

Ratų suvedimą patikėkite specialistams

Viena iš priežasčių, kodėl turėtumėte montuoti ar keisti ratus autoservise, yra tai, jog kartu atliekami ir visi su ratais bei padangomis susiję darbai, įskaitant ir ratų suvedimą. 

Mūsų autoservise dirba patyrę mechanikai, kurie lengvai atpažįsta suvedimo problemas ir gali jas išspręsti. Kompiuterinė ratų geometrija atliekama naudojant profesionalų vokiečių gamybos Beissbarth stendą už prieinamą kainą. 

Kompiuterinė ratų geometrija ir derinimas trunka iki 2 valandų, kol atliekamas diagnostinis patikrinimas ir koregavimas. Transporto priemonė pastatoma ant platformos, kuri leidžia ratams pasisukti, kol kompiuteris apskaičiuoja orientaciją.

Tuomet sistema lygina duomenis su automobilio metų, markės ir modelio gamintojo specifikacijų duomenų baze. Jei ratų suvedimas neatitinka specifikacijos, atliekamas koregavimas ir patikrinama dar kartą. Po to, jei reikia, perskaičiuojama traukos sistema ir atliekamas išsamus kelio bandymas.

ATSILIEPIMAI

Puikiai atliktas darbas, ačiū auto-help komandai.

Julius

Greitas aptarnavimas ir šauni konsultacija, rekomenduoju!

Martynas

Kartu su savo Volvo dėkojam vyrams :). 

Arūnas

Važiuoklė sutvarkyta, kaina nesikandžioja. 

Nikita

Super komanda, pabendravom, mašina sutvarkyta.

Česlovas

Dėkoju už kokybišką aptarnavimą ir greitus sprendimus.

Markas

Jau trečius metus varau savo ir žmonos mašinas čia, neteko nusivilti.

Lukas

Auto-help eilinį kartą išgelbėja ir sutvarko automobilį per trumpą laiko tarpą.

Jūratė