Tepalų ir filtrų keitimas

Automobiliai nuolat tobulėja, tačiau kai kurie jo komponentai ir veikimo principas nesikeičia. Pavyzdžiui, variklio tepalas vis dar yra tarsi automobilio kraujas, gyvybės ir energijos šaltinis.

Todėl tepalo keitimas yra svarbi kiekvieno automobilio šeimininko užduotis. O kodėl reikia keisti tepalus, kada automobilio tepalų keitimas rekomenduojamas, o kada privalomas ir apskritai ką apie šį procesą reikia žinoti? 

Galima nežinoti nieko, bet atidžiai klausyti autoserviso meistro ir vykdyti jo nurodymus, t.y. atvykti tepalų keitimui nurodytu laiku, tačiau dar geriau kai suprantate kodėl to reikia.

tepalų keitimas

Aukščiausia kokybė

Naudojame auksčiausios kokybės, automobilių gamintojų sertifikuotus alyvą bei filtrus.

Suteikiame garantiją

Automobilių remonto darbams suteikiame garantiją, taigi garantinius gedimus šaliname nemokamai.

Greitas aptarnavimas

Auto-help automobilių servisas yra pasiruošęs Jus priimti ir palankiu laiku sutvarkyti Jūsų mašiną už gerą kainą.

Ilgametė patirtis

Mūsų kvalifikuoti specialistai turi daugiau kaip 20 metų patirties automobilių remonte ir įvairiuose jų tvarkymo darbuose.

Kada reikalingas automobilio alyvos keitimas?

Žinote, kad tam tikru momentu reikia keisti automobilio alyvą, bet kaip dažnai? Atsakymas gali būti painus, nes jis skiriasi priklausomai nuo vairavimo sąlygų ir vairavimo įpročių, automobilio markės bei pagaminimo metų. 

Seniau kalbėta, jog alyvos keitimo intervalai yra 5000 kilometrų. Tačiau bėgant metams ir žymiai patobulinus degalų tiekimo sistemas, variklio medžiagas, gamybos metodus ir alyvos sudedamąsias dalis, nuvažiuojamas atstumas padidėjo iki 10 tūkst. km ar net 16 tūkst. kilometrų. Jei važinėjate itin mažai, alyva turėtų būti keičiama kas metus. 

Tepalų ir filtrų keitimas turėtų būti dažnesnis, jei automobilis itin intensyviai naudojamas ir atitinka šias sąlygas:

  • Jei keliaujate dažnai bet trumpus atstumus, 
  • Jei vairuojate esant itin karštiems orams,
  • Jei važiuojate nedideliu greičiu ilgus atstumus,
  • Jei važinėjate didelius atstumus dulkėtais, purvinais, druska barstytais keliais ar žvyrkeliais.

Tuo tarpu nauji automobiliai turi sumontuotas alyvos eksploatavimo trukmės stebėjimo sistemas, kurios automatiškai nustato, kada reikia keisti alyvą, ir apie tai praneša užsidegusiu perspėjimu prietaisų skydelyje. Ankstyvosios paprastos sistemos yra pagrįstos laiku ir rida, tačiau dabartinės pažangios konstrukcijos analizuoja faktines transporto priemonės eksploatavimo sąlygas, kad nustatytų, kada alyva pradės irti ir ją reikės pakeisti.

Dar vienas svarbus momentas –alyvos lygio patikrinimas. Alyva dėvisi, ji gali pratekėti ar dėl kitos priežasties jos kiekis gali sumažėti variklyje. Todėl rekomenduojama reguliariai patikrinti jos lygį. Jei ištraukus specialią juostelę ant kurios matosi alyvos kiekio lygis, matote, jog jis per mažas – laikas papildyti alyvos kiekį.

Kodėl automobilio varikliui reikalinga alyva?

Yra ne viena priežastis, kodėl variklio alyvos ir filtrų keitimas yra gyvybiškai svarbus. Štai kelios nenuginčijamos priežastys, kodėl turėtumėte  pasirūpinti ir laiku savo automobilį pristatyti į autoservisą.

Pirmiausia, alyva gyvybiškai svarbi visoms judančioms variklio dalims. Įsivaizduokite visas judančias dalis, stūmoklius, vožtuvus ir kitas variklio dalis, judančias dideliu greičiu po automobilio gaubtu. Šių dalių trintis sukuria šilumą ir labai nualina variklį be tinkamo sutepimo. Švaraus ir pakankamo alyvos kiekio palaikymas yra puikus sprendimas siekiant išvengti per didelės trinties ir variklio perkaitimo.

Būtinai perskaitykite automobilio vadovą, kad sužinotumėte, kokio konkretaus tipo ir klasės alyvos reikia jūsų automobiliui, ir įsitikinkite, kad keičiate ar papildote alyvą reikiamu intervalu.

Antra, variklio alyva pašalina variklio susidėvėjimo daleles, šiukšles ir dumblą. Smulkios šiukšlės alyvoje yra mirtinos varikliams. Laikui bėgant nešvarumai gali sukelti koroziją ir sutrumpinti variklio tarnavimo laiką. Be to, laikui bėgant alyva suyra ir virsta tiršta mase, tokia kaip dumblas. Variklio ir filtrų keitimo tikslas yra išlaikyti variklį švarų. Reguliarus alyvos ir filtrų keitimas padeda pašalinti smulkias daleles ir dumblą bei išlaikyti maksimalią variklio būklę.

Alyvos keitimas

Patikimas automobilio tepalo keitimas

Susisiekite su mūsų kvalifikuotų meistrų komanda jau šiandien ir pateiksime Jums geriausią pasiūlymą bei kainą jūsų automobilio tepalų keitimui.

Trečia, sumažina degalų sąnaudas. Dėl prasto variklio sutepimo kuomet trūksta tepalų arba jie netinkami naudojami,  gali padidėti degalų sąnaudos, todėl įsitikinkite, kad variklyje yra pakankamai švarios alyvos. Autoserviso darbuotojai jums patvirtins, kad reguliariai keičiant ir naudojant tinkamą alyvą, sunaudojama maždaug 1-2 proc. mažiau kuro tam pačiam atstumui nuvažiuoti. Tai neatrodo kaip didelis kiekis, bet vidutiniam automobiliui tai leidžia sutaupyti iš ties nemažai. 

Ir galiausiai, variklio alyvos keitimas didina automobilio ilgaamžiškumą. Reikia tiek nedaug, tiesiog laiku keisti alyvą bei filtrus ir dėl to automobilis tarnaus ilgiau. Nešvarios alyvos susikaupimas sumažina transporto priemonės degalų ekonomiją ir galią, o vidaus komponentai veikia sunkiau. Per sunkiai dirbantis variklis kelyje turės daugiau problemų, o tarnavimo laikas bus trumpesnis. 

Filtrų keitimas

Kalbant apie variklio alyvos keitimą, lygiagrečiai minimas ir filtro keitimas. Faktiškai šie du darbai yra susiję ir atliekami vienu metu. Šiuolaikiniai automobiliai paprastai turi du  filtrus: vieną oro filtrą salonui ir vieną varikliui. Periodiškai reikia keisti ir salono oro filtrą, tačiau kitokiu grafiku nei variklio oro filtras.

Variklio oro filtro paskirtis – neleisti dulkėms, nešvarumams ir kitiems aplinkos teršalams patekti į variklį. Laikui bėgant oro filtras užsiteršia ir užsikemša, todėl jį reikės pakeisti.

Užsikimšęs ir oro pralaidumą praradęs filtras nedaro įtakos kuro sąnaudoms, tačiau sumažina akceleracijos greitį.

Tepalų keitimo kaina

Kiek kainuoja tepalų keitimas?

Alyvos keitimo kaina priklauso nuo daugelio veiksnių. Automobilio vadove nurodytas  reikiamas alyvos klampumas, variklio alyvos kiekis, ar jūsų transporto priemonėje naudojama įprastinė ar sintetinė alyva ir kaip dažnai reikia keisti alyvą, atsižvelgiant į tai, kaip ir kokiomis sąlygomis važiuojate. 

Tai yra pagrindiniai veiksniai, turintys įtakos alyvos keitimo kainai, ir jie skiriasi įvairiose transporto priemonėse.

Susisiekite su mūsų autoservisu ir mes mielai pateiksime kainą atsižvelgiant į jūsų transporto priemonės parametrus bei vairavimo įpročius.

Reikalingas tepalų ir filtrų keitimas?

Mūsų kvalifikuotų specialistų komanda pakeis automobilio tepalus bei filtrus už prieinamą kainą.

ATSILIEPIMAI

Puikiai atliktas darbas, ačiū auto-help komandai.

Julius

Greitas aptarnavimas ir šauni konsultacija, rekomenduoju!

Martynas

Kartu su savo Volvo dėkojam vyrams :). 

Arūnas

Važiuoklė sutvarkyta, kaina nesikandžioja. 

Nikita

Super komanda, pabendravom, mašina sutvarkyta.

Česlovas

Dėkoju už kokybišką aptarnavimą ir greitus sprendimus.

Markas

Jau trečius metus varau savo ir žmonos mašinas čia, neteko nusivilti.

Lukas

Auto-help eilinį kartą išgelbėja ir sutvarko automobilį per trumpą laiko tarpą.

Jūratė