Važiuoklės patikra jūsų transporto priemonei

Važiuoklės patikra iš kvalifikuotų ekspertų. Važiuoklė yra bendras terminas visoms transporto priemonės dalims, išskyrus kėbulą. Kiekviena pagrindinė transporto priemonės dalis bendrai vadinama važiuokle. Kalbant apie važiuoklę, kalbama apie šių dalių visumą: ratai, stabdžiai, pakabos sistema, ašis, variklis ir kt. 

važiuoklės patikra

Aukščiausia kokybė

Pati pažangiausia įrangą rinkoje. Šiuo metu naudojame itin aukštos kokybės vokiečių gamybos Beissbarth stendus.

Suteikiame garantiją

Automobilių remonto darbams suteikiame garantiją, taigi garantinius gedimus šaliname nemokamai.

Greitas aptarnavimas

Auto-help automobilių servisas yra pasiruošęs Jus priimti ir palankiu laiku sutvarkyti Jūsų mašiną už gerą kainą.

Ilgametė patirtis

Mūsų kvalifikuoti specialistai turi daugiau kaip 20 metų patirties automobilių remonte ir įvairiuose jų tvarkymo darbuose.

Kas yra automobilio važiuoklė?

Važiuoklė yra viena iš svarbiausių transporto priemonės sudedamųjų dalių, be kurios automobilis neturėtų jokios konstrukcijos. Tai tarsi drobė, ant kurios kuriama galutinė transporto priemonės konstrukcija. 

Važiuoklės paprastai gaminamos iš anglinio plieno. Visai neseniai, norint sukurti ekonomiškesnes transporto priemones, kai kurios važiuoklės buvo pradėtos gaminti iš aliuminio.

Važiuoklės dalių priežiūra

Automobilio priežiūra yra pirmas žingsnis užtikrinant, jog automobilis važiuos tinkamai ir bus techniškai tvarkingas.

Kalbant apie važiuoklės priežiūrą, yra du veiksmai, kuriuos reikia atlikti.

Automobilio važiuoklės dalys turi būti suteptos

Jūsų važiuoklė turėtų būti tikrinama ir sutepama kas pusmetį. Tai galite padaryti patys arba geriau atvežti automobilį į autoservisą, kad būtų atlikta techninė priežiūra. 

Jei jūsų pakaba pradeda girgždėti ar skleisti neįprastus garsus, tai yra ženklas, kad jūsų važiuoklėje nėra pakankamai tepalų, todėl turėtumėte nedelsdami šią problemą išspręsti.

automobilio važiuoklė

Automobilio važiuoklė turi būti švari

Taip pat svarbu, kad važiuoklė būtų švari. Kadangi tai yra jūsų transporto priemonės apačia, labai dažnai važiuoklę padengia sluoksnis purvo. Jei važiuoklė bus švari, pagerės ne tik transporto priemonės tarnavimo laikas, bet ir dabartiniai važiavimo rodikliai. 

Tai galima lengvai padaryti namuose, naudojant kempines, vandenį ir, jei reikia, riebalų šalinimo priemonę (laikantis nustatytų gamtosaugos reikalavimų) arba specialioje plovykloje. Būtinai išdžiovinkite dažytas vietas, kad jos nerūdytų.

Reikalinga profesionali važiuoklės patikra?

Susisiekite su mūsų kvalifikuotų meistrų komanda jau šiandien ir pateiksime Jums geriausią pasiūlymą bei kainą važiuoklės patikrai.

Važiuoklės patikra

Susidėvėjusios važiuoklės dalys gali padidinti padangų susidėvėjimą, poslinkį, vairas tampa laisvas ir atsiranda didelis triukšmas. Paprastai važiuoklės dalys keičiamos, kai vairuotojas supranta, kad jo transporto priemonė turi vieną iš šių problemų.

Garsas išduoda problemą

Dažniausiai važiuoklės patikra prasideda nuo frazės „automobilyje atsirado kažkoks keistas garsas“. Važiuoklės triukšmo diagnozavimas gali būti viena labiausiai varginančių problemų, su kuriomis susiduria autoserviso technikai. 

Laimei, gamintojai sukūrė triukšmo, vibracijos ir atšiaurumo diagnostikos metodus ir įrangą triukšmo šaltiniui rasti.

Kiekvieno žmogaus klausa skirtinga, tad kiekvienas garsą gali suvokti skirtingai. Todėl pirmas žingsnis – bandomasis važiavimas, bandant išgauti tas pačias sąlygas, kad vairuotojas galėtų nurodyti koks garsas jam sukėlė nerimą. 

Kuo vairuotojas geriau įsigilina į situaciją ir gali pasakyti kada atsiranda keistas garsas, tuo lengviau identifikuoti problemą. Ar garsas atsiranda automobiliui pabuvus saulės atokaitoje ar po vėsios nakties, ar spaudžiant gazą, ar sankabą, ar esant dideliam, o gal mažam greičiui, sukant vairą, važiuojant atbuline eiga.

Nepažįstamas triukšmas

Variantų daug, tad svarbu pastebėti kokiomis aplinkybėmis atsiranda šis nepageidaujamas garsas. 

Važiuoklės garsai skirstomi į skirtingas kategorijas. Vieni gali būtų panašūs į besitrinančius odinius gaminius,  labiausiai pastebimi, kai ratas pataiko į kelio dangos nelygumus.

Dėl laisvo ar sulūžusio išmetimo ir pakabos komponentų dažnai kyla gniaužimo garsas. Trumpas metalinių detalių kontaktas gali sukelti didelį  triukšmą. Šiuos garsus autoservise galima atkartoti pajudinus automobilį žemyn-aukštyn ar naudojant kitą būdą.

Kadangi triukšmas lengvai perduodamas per pakabą ir važiuoklę, važiuoklės ir pavaros triukšmams surasti geriausia naudoti strategiškai išdėstytą elektroninę klausymo įrangą.

Vizuali važiuoklės patikra

Nors garsas dažnai autoserviso mechanikams pasako, kur ieškoti problemos, tačiau vizuali inspekcija yra neatsiejama važiuoklės diagnostikos dalis, tuo pačiu eliminuojant bet kokias potencialias problemas. 

Jei tikrinama senesnė, didesnį atstumą nuvažiavusi transporto priemonė, tuomet važiuoklės patikrinimas pradedamas eliminuojant galimas problemines vietas. 

Procedūra pradedama sutepant durų, bagažinės ir kapoto skląsčius. Taip pat guminiai durų tarpikliai ir plastikinės dalys sutepami su aerozoliniu silikoniniu purškikliu. 

Visada patikrinama, ar nėra akivaizdžių pavaros ar važiuoklės pažeidimų, atliekant išankstinį perjungimo, vairavimo ir stabdymo stovėjimo aikštelėje bandymą. Patikrinimas po kapotu dažniausiai apima patikrinimą ar dalys, tokios kaip akumuliatorius yra tvirtai pritvirtinti ir nejuda važiuojant nelygiu keliu. 

Taip pat reikėtų patikrinti, ar bagažinėje nėra atsilaisvinusių atsarginių padangų, kėlimo įrangos ir kitų reikmenų, galinčių kelti triukšmą.

Išmetimo sistemos patikra

Atliekant važiuoklės patikrą bei tikrinant apatinę automobilio dalį, t.y. dugną, atliekama ir išmetimo sistemos patikra. Išmetimo sistemos yra pažeidžiamos kelio nelygumų, duobių ar netyčinių atsitrenkimų į aukštesnius ant kelio atsiradusius objektus. 

Todėl išmetamųjų dujų ir katalizatoriaus paviršius yra tinkama vieta pradėti triukšmo šaltinio paiešką. Išmetimo vamzdžiai sukelia triukšmą, nes jie plečiasi ir liečiasi su kitomis dalimis. 

Tinkamas išmetamųjų dujų vamzdžio ir katalizatoriaus išdėstymas yra tas, kai yra pakankamai vietos, kad ranka tilptų tarp vamzdžio, duslintuvo ir korpuso. 

Be to, patikrinama ar tinkamai veikia išmetimo pakaba. Katalizatoriai gali kelti garsą, kai substratas atsiskiria nuo apvalkalo. 

Taip pat patikros metu reikia įsitikinti, kad išmetimo angos ir katalizatoriaus lankstus sujungimas yra tvirtas. 

Galiausiai visas gumines dalis reikia apipurkšti aerozoliniu silikono junginiu. Silikonas padeda nutildyti mažus dirginančius garsus.

 

važiuoklės patikra

Važiuoklės patikra specialistų pagalba

Važiuoklės patikra gali užimti daug laiko, bandant surasti gedimo ar pašalinio triukšmo šaltinį.

Todėl verčiau patikėkite savo automobilį mūsų autoserviso specialistams ir greitai jį jums gražinsime patikrintą ir suremontuotą.

Jeigu jūsų automobiliui reikalinga važiuoklės patikra, tuomet laukiame jūsų skambučio. Kokybiškai patikrinsime ir identifikuosime problemą, reikalui esant sutvarkysime iškilusią bėdą.

Važiuoklės patikra iš kvalifikuotų specialistų

Mūsų kvalifikuotų specialistų komanda patikrins jūsų automobilio važiuoklę už geriausią kainą rinkoje!

Susisiekti

ATSILIEPIMAI

Puikiai atliktas darbas, ačiū auto-help komandai.

Julius

Greitas aptarnavimas ir šauni konsultacija, rekomenduoju!

Martynas

Kartu su savo Volvo dėkojam vyrams :). 

Arūnas

Važiuoklė sutvarkyta, kaina nesikandžioja. 

Nikita

Super komanda, pabendravom, mašina sutvarkyta.

Česlovas

Dėkoju už kokybišką aptarnavimą ir greitus sprendimus.

Markas

Jau trečius metus varau savo ir žmonos mašinas čia, neteko nusivilti.

Lukas

Auto-help eilinį kartą išgelbėja ir sutvarko automobilį per trumpą laiko tarpą.

Jūratė